LXC25-0700SW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LXC25-0700SW
Manufacturer
Advanced Energy
Description
LED DRIVER CC AC/DC 12-36V 700MA
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Type :
Constant Current
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Chassis Mount
Topology :
AC DC Converter
Efficiency :
83%
Ratings :
IP66
Feature :
OVP, SCP
Series :
LXC25 (25W)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Voltage - Output :
12V~36V
Power (Watts) :
25W
Current - Output (Max) :
700mA
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Size / Dimension :
3.07Lx3.15W x 1.06 H 78.0mmx80.0mmx27.0mm