LW A67C-S2U1-3K6L-Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LW A67C-S2U1-3K6L-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Package / Case
2-SMD, Boomerang
Datasheet
Download
Description
LED COOL WHITE DIFFUSED SMD R/A
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
Height (Max) :
4.20mm
Configuration :
Standard
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Package / Case :
2-SMD, Boomerang
Series :
SIDELED®
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Color :
White, Cool
Lens Color :
Yellow
Wavelength - Dominant :
5600K
Size / Dimension :
4.00mm Lx3.60mm W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Millicandela Rating :
392mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.6V
Lens Transparency :
Diffused
Lens Style :
Round with Flat Top
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Current - Test :
20mA
Lens Size :
2.40mm Dia