LUB075M-108C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LUB075M-108C
Manufacturer
NetPower Corporation
Description
90-305VAC, 75W CC/CP LED DRIVER
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
NetPower Corporation
Product Category :
Current - Output (Max) :
1.05A
Series :
LUB075X (75W)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5.06 L x 2.68 W x 1.46 H (128.6mm x 68.0mm x 37.0mm)
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Type :
Constant Current
Efficiency :
90%
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output :
54 ~ 108V
Features :
OTP, OVP, SCP
Topology :
AC DC Converter
Approval Agency :
CE, cURus
Number of Outputs :
1
Termination Style :
Wire Leads
Base Product Number :
LUB075M
Package :
Tray
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Dimming :
Analog, PWM
Power (Watts) :
75 W
Ratings :
IP67
Datasheets
LUB075M-108C
NetPower Corporation LUB075M-108C
LUB075M-108C datasheet pdf and LED Drivers product details from TPOWER stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    11.4MM HALF BRICK HEATSINK
    22.9MM HALF BRICK HEATSINK
    11.4MM QUARTER BRICK HEATSINK
    11.4mm Quarter brick heatsink