LTR50UZPJ334
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LTR50UZPJ334
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet
Download
Description
RES SMD 330K OHM 1W 2010 WIDE
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Reference Standard :
TS 16949
Power (Watts) :
1W
Resistance :
330kOhm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thick Film
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAP AROUND
Series :
LTR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Surface Mount :
yes
Datasheets
LTR50UZPJ334
ROHM Semiconductor LTR50UZPJ334
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 330kOhm, 1W, ±5%, -55°C~155°C