LTM455DU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LTM455DU
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
Cube, 4-PC Pin
Datasheet
Download
Description
CER FILTER 455KHZ AM
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Ceramic Filters
Frequency :
455kHz Center
Filter Type :
AM
Height :
6.5024mm
Mounting Type :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
Attenuation@Freq-Max :
27 dB
Length :
7mm