LTGIO410-TW-B-A/125N
Mfr.Part #
LTGIO410-TW-B-A/125N
Termination Style :
Solder Lug
Series :
LTG
Switch Function :
On-On
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Illumination Type, Color :
Neon, White
Illumination Voltage (Nominal) :
125 VAC
Circuit :
SPDT
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.58mm x 25.40mm
Voltage Rating - AC :
125 V