LTG-Y2K19M-01
Mfr.Part #
LTG-Y2K19M-01
Manufacturer
LITEON
Package / Case
14-DIP (0.362, 9.20mm)
Datasheet
Download
Description
DISP 7SEG 0.2" TRP G/R/O 14DIP
Manufacturer :
LITEON
Product Category :
Millicandela Rating :
2mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.1V
Current - Test :
10mA
Package / Case :
14-DIP (0.362, 9.20mm)
Common Pin :
Common Anode
Color :
Green, Red-Orange
Display Type :
7-Segment
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Wavelength - Peak :
555nm
Digit/Alpha Size :
0.20 5.08mm
Size / Dimension :
0.650 Hx0.650W x 0.256 D 16.50mmx16.50mmx6.50mm
Power Dissipation-Max :
75mW
Number of Characters :
3
Datasheets
LTG-Y2K19M-01
Introducing LITEON LTG-Y2K19M-01 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:14-DIP (0.362, 9.20mm), LTG-Y2K19M-01 pinout, LTG-Y2K19M-01 datasheet PDF, LTG-Y2K19M-01 amp .Beyond LITEON LTG-Y2K19M-01 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.