LTF3020T-220M-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LTF3020T-220M-D
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 550MA 570MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Max DC Current :
400mA
Height :
2mm
Package / Case :
Nonstandard
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Series :
LTF3020-D
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
550mA
Shielding :
yes
Test Frequency :
1MHz
Current - Saturation :
400mA
Ratings :
AEC-Q200
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Type :
Wirewound
Material - Core :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
DC Resistance (DCR) :
570mOhm Max
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~150°C
Resistance :
500MOhm
Size / Dimension :
0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
22μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
Datasheets
LTF3020T-220M-D
TDK Corporation LTF3020T-220M-D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD