LTC6655LNCHMS8-4.096#TRPBF
Mfr.Part #
LTC6655LNCHMS8-4.096#TRPBF
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
0.25PPM N, L DRIFT PREC REFS
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Voltage Reference
Noise - 0.1Hz to 10Hz :
0.12ppmp-p
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Style :
SMD/SMT
Reference Type :
Series
Noise - 10Hz to 10kHz :
0.21ppmrms
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Supplier Device Package :
8-MSOP
Current - Supply :
7.5mA
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Output Voltage :
4.096 V
Package / Case :
Initial Accuracy :
0.05 %
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.096V
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Input :
3V ~ 13.2V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
FIXED
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
5ppm/°C
Series :
Introducing Voltage Reference Analog Devices, Inc. LTC6655LNCHMS8-4.096#TRPBF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C ~ 125°C, LTC6655LNCHMS8-4.096#TRPBF pinout, LTC6655LNCHMS8-4.096#TRPBF datasheet PDF, LTC6655LNCHMS8-4.096#TRPBF amp .Beyond Voltage Reference Analog Devices, Inc. LTC6655LNCHMS8-4.096#TRPBF ,we also offer LM4040D20IDBZR, LM4040DIM3-4.1/NOPB, ATL431LIBQDBZRQ1, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.