LTC6101VHVCHS5#TRPBF
Mfr.Part #
LTC6101VHVCHS5#TRPBF
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Description
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT TSOT23-5
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Current - Output / Channel :
1mA
Package / Case :
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Amplifier Type :
Current Sense
Current - Supply :
200μA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Input Offset :
400μV
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
5V~100V
Gain Bandwidth Product :
200kHz