LTC6101VHVBCS5#TRPBF
Mfr.Part #
LTC6101VHVBCS5#TRPBF
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Description
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT TSOT23-5
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Input Offset :
150μV
Amplifier Type :
Current Sense
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
5V~100V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Number of Circuits :
1
Package / Case :
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Current - Input Bias :
100nA
Current - Supply :
200μA
Current - Output / Channel :
1mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Gain Bandwidth Product :
200kHz