LTC2922IF-2.5#TRPBF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LTC2922IF-2.5#TRPBF
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC 5 PWR SUPPLY MONITOR 20TSSOP
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Power Supply Controllers, Monitors
Pin Count :
20
Base Part Number :
LTC2922
HTS Code :
Terminal Pitch :
0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Length :
6.5mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Adjustable Threshold :
yes
Surface Mount :
yes
Number of Channels :
4
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Current - Supply :
2mA
Analog IC - Other Type :
POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
Peak Reflow Temperature (Cel) :
250
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.63V
Width :
4.4mm
Number of Functions :
1
Voltage - Supply :
2.37V~2.63V
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
16 Weeks
JESD-30 Code :
R-PDSO-G20
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.37V
Applications :
Five Power Supply Monitor
Height Seated (Max) :
1.1mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Terminal Form :
Gull wing
Supply Voltage :
2.5V
Number of Terminations :
20
Package / Case :
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Terminal Position :
Dual
Mounting Type :
Surface Mount
Introducing Power Supply Controllers, Monitors Analog Devices, Inc. LTC2922IF-2.5#TRPBF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:LTC2922, Number of Channels:4, Operating Temperature:-40°C~85°C, Number of Terminations:20, Package / Case:20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Mounting Type:Surface Mount, LTC2922IF-2.5#TRPBF pinout, LTC2922IF-2.5#TRPBF datasheet PDF, LTC2922IF-2.5#TRPBF amp .Beyond Power Supply Controllers, Monitors Analog Devices, Inc. LTC2922IF-2.5#TRPBF ,we also offer FAN6204AMX, UCC24610DR, LM3880MF-1AE/NOPB, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.