LTC2357ILX-16#PBF
Mfr.Part #
LTC2357ILX-16#PBF
Voltage - Supply, Digital :
4.75V~5.25V
Feature :
Simultaneous Sampling
Number of Terminations :
48
Sampling Rate :
0.35 MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 3 weeks ago)
Linearity Error-Max (EL) :
0.0023%
Base Part Number :
LTC2357
Height Seated (Max) :
1.6mm
Width :
7mm
Surface Mount :
yes
Analog Input Voltage-Max :
10.2525V
Output Bit Code :
BINARY, 2'S COMPLEMENT BINARY
Analog Input Voltage-Min :
-10.2275V
Terminal Pitch :
0.5mm
Supply Voltage :
5V
Configuration :
S/H-MUX-ADC
Length :
7mm
Voltage - Supply, Analog :
7.5V~38V