LTC2357HLX-16#PBF
Mfr.Part #
LTC2357HLX-16#PBF
IC ADC 16BIT SAR 48LQFP
Stock
6
In Stock :
6
Height Seated (Max) :
1.6mm
Voltage - Supply, Analog :
7.5V~38V
Width :
7mm
Linearity Error-Max (EL) :
0.0023%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Pitch :
0.5mm
Voltage - Supply, Digital :
4.75V~5.25V
Configuration :
S/H-MUX-ADC
Sampling Rate :
0.35 MHz
Package / Case :
48-LQFP
Conversion Time-Max :
2.2μs
Analog Input Voltage-Max :
10.2525V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Supply Voltage :
5V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 3 weeks ago)
Length :
7mm