LTC1530IS8-3.3#TRPBF
Mfr.Part #
LTC1530IS8-3.3#TRPBF
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC REG CTRLR INTEL 1OUT 8SOIC
Product Category :
Special Purpose Regulators
Factory Lead Time :
16 Weeks
Switcher Configuration :
Push-Pull
Base Part Number :
LTC1530
Control Technique :
PULSE WIDTH MODULATION
Applications :
Controller, Intel Pentium® II, AMD-K6®-2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
4.9mm
Number of Outputs :
1
Control Mode :
VOLTAGE-MODE
Lead Free :
Lead Free
Number of Functions :
1
Pin Count :
EAR99
Number of Pins :
8
Mount :
Surface Mount
Output Current :
20A
Analog IC - Other Type :
SWITCHING CONTROLLER
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 week ago)
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Voltage - Output :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Input Voltage-Nom :
12V
Switching Frequency-Max :
350kHz
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Input :
3.75V~13.2V
Width :
3.9mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Qualification Status :
Not Qualified
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Introducing Special Purpose Regulators Analog Devices, Inc. LTC1530IS8-3.3#TRPBF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:LTC1530, Number of Pins:8, Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:8, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Operating Temperature:-40°C~85°C, LTC1530IS8-3.3#TRPBF pinout, LTC1530IS8-3.3#TRPBF datasheet PDF, LTC1530IS8-3.3#TRPBF amp .Beyond Special Purpose Regulators Analog Devices, Inc. LTC1530IS8-3.3#TRPBF ,we also offer LTC3634EUFD#TRPBF, ISL95855CHRTZ-T, LT8697EUDD#PBF, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.