LT6658AHMSE-3.3#TRPBF
Mfr.Part #
LT6658AHMSE-3.3#TRPBF
Package / Case
16-TFSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Description
IC VREF SERIES 6V 0.05% 16MSOP
Voltage Reference
Voltage - Output (Max) :
6V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 weeks ago)
Analog IC - Other Type :
THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
Noise - 10Hz to 10kHz :
2ppmrms
Number of Pins :
16
Number of Outputs :
2
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current - Supply :
3mA
Current - Output :
20mA
Base Part Number :
LT6658
Output Type :
Adjustable (Fixed)
Temperature Coefficient :
10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Input :
5.3V~36V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Noise - 0.1Hz to 10Hz :
1.7ppmp-p
Tolerance :
±0.05%
Reference Type :
Series, Dual
Pin Count :
16
Package / Case :
Introducing Voltage Reference Analog Devices, Inc. LT6658AHMSE-3.3#TRPBF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:16, Base Part Number:LT6658, Operating Temperature:-40°C~125°C TJ, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:16-TFSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad, LT6658AHMSE-3.3#TRPBF pinout, LT6658AHMSE-3.3#TRPBF datasheet PDF, LT6658AHMSE-3.3#TRPBF amp .Beyond Voltage Reference Analog Devices, Inc. LT6658AHMSE-3.3#TRPBF ,we also offer LM4040D20IDBZR, LM4040DIM3-4.1/NOPB, ATL431LIBQDBZRQ1, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.