LT1809IS6#TRPBF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LT1809IS6#TRPBF
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Datasheet
Download
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
5V
Base Part Number :
LT1809
Supply Voltage Limit-Max :
6.3V
Common Mode Rejection Ratio :
86 dB
Factory Lead Time :
8 Weeks
Gain Bandwidth Product :
180MHz
Number of Terminations :
6
Low-Bias :
No
Number of Circuits :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Amplifier Type :
GENERAL PURPOSE
Slew Rate :
350V/µs
Current - Supply :
15mA
Length :
2.9mm
Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) :
-5V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G6
Neg Supply Voltage-Max (Vsup) :
-6.3V
Architecture :
VOLTAGE-FEEDBACK
Terminal Pitch :
0.95mm
Number of Functions :
Frequency Compensation :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Package / Case :
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Output Type :
Rail-to-Rail
Programmable Power :
No
-3db Bandwidth :
320MHz
Terminal Form :
Gull wing
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Wideband :
JESD-609 Code :
e3
Current - Input Bias :
12.5μA
Pin Count :
6
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
2.5V~12.6V ±1.25V~6.3V
Qualification Status :
Not Qualified
Low-Offset :
Published :
2009
Packing Method :
Tape and Reel
Unity Gain BW-Nom :
160000 kHz
Power :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
250
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Input Offset :
800μV
Terminal Position :
Dual
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Output / Channel :
85mA