LT1809CS8#PBF
Mfr.Part #
LT1809CS8#PBF
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SO
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Terminal Position :
Dual
Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) :
-5V
Unity Gain BW-Nom :
170000 kHz
Low-Offset :
No
Surface Mount :
yes
Current - Input Bias :
12.5μA
Surface Mount
Gain Bandwidth Product :
180MHz
Neg Supply Voltage-Max (Vsup) :
-6.3V
Number of Circuits :
1
Pin Count :
8
Power Supplies :
3/5/+-5V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Input Offset :
800μV
Length :
4.9mm
Supply Voltage Limit-Max :
6.3V
ECCN Code :
EAR99
Current - Output / Channel :
85mA
Number of Functions :
1
Wideband :
yes
Current - Supply :
15mA
Packaging :
Tube
Low-Bias :
No
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
2.5V~12.6V ±1.25V~6.3V
ROHS3 Compliant
-3db Bandwidth :
320MHz
Output Type :
Rail-to-Rail
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
5V
JESD-609 Code :
e3
Architecture :
VOLTAGE-FEEDBACK
Number of Terminations :
8
Factory Lead Time :
8 Weeks
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
Power :
Base Part Number :
LT1809
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Frequency Compensation :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Published :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Amplifier Type :
GENERAL PURPOSE
Slew Rate :
350V/µs
Programmable Power :
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Common Mode Rejection Ratio :
86 dB
Datasheets
LT1809CS8#PBF
Introducing Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps Analog Devices, Inc. LT1809CS8#PBF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:0°C~70°C, Number of Terminations:8, Base Part Number:LT1809, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), LT1809CS8#PBF pinout, LT1809CS8#PBF datasheet PDF, LT1809CS8#PBF amp .Beyond Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps Analog Devices, Inc. LT1809CS8#PBF ,we also offer OP07CDR, TS321CX5 RFG, NE5532ADR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.