LT1009IS8#TRPBF
Mfr.Part #
LT1009IS8#TRPBF
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC VREF SHUNT 0.4% 8SOIC
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Tolerance :
±0.4%
Output Voltage :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
REFERENCE VOLTAGE CAN BE ADJUSTED TO +/-5%
Base Part Number :
LT1009
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Shunt
Published :
260
Current - Output :
10mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Terminal Pitch :
1.27mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Voltage-Min :
2.49V
JESD-609 Code :
e3
Output Voltage-Max :
2.51V
Temperature Coefficient :
35ppm/°C
Length :
4.9mm
HTS Code :
Current - Cathode :
400μA
Temp Coef of Voltage-Max :
35 ppm/°C
Number of Outputs :
1
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
Height Seated (Max) :
1.75mm
Width :
3.9mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
LT1009IS8#TRPBF
Introducing Voltage Reference Analog Devices, Inc. LT1009IS8#TRPBF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:LT1009, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Number of Terminations:8, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, LT1009IS8#TRPBF pinout, LT1009IS8#TRPBF datasheet PDF, LT1009IS8#TRPBF amp .Beyond Voltage Reference Analog Devices, Inc. LT1009IS8#TRPBF ,we also offer LM4040D20IDBZR, LM4040DIM3-4.1/NOPB, ATL431LIBQDBZRQ1, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.