LSXNE3030MKT470MN
Mfr.Part #
LSXNE3030MKT470MN
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Description
INDUCTOR POWER 47UH SMD
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
280mA
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Series :
LSXN
Length :
3 mm
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Features :
Packaging :
MouseReel
Width :
3 mm
Current Rating (Amps) :
380 mA
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Inductance :
47 µH
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
1.608Ohm Max
Datasheets
LSXNE3030MKT470MN
TAIYO YUDEN LSXNE3030MKT470MN
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD