LSXNE3030KKT2R2MN
Mfr.Part #
LSXNE3030KKT2R2MN
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Description
FIXED IND 2.2UH 1.3A 99.6MOHM SM
Series :
LSXN
Ratings :
Current Rating (Amps) :
1.3 A
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Frequency - Self Resonant :
86MHz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
DC Resistance (DCR) :
99.6mOhm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Brand :
Width :
3 mm
Inductance :
2.2 µH
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Length :
3 mm
Datasheets
LSXNE3030KKT2R2MN
TAIYO YUDEN LSXNE3030KKT2R2MN
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD