LSXNE2424KKT150MN
Mfr.Part #
LSXNE2424KKT150MN
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 15UH 370MA 1.224OHM SM
Size / Dimension :
0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
470mA
Current Rating (Amps) :
370 mA
Package / Case :
Nonstandard
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
1.224Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant :
27MHz
Inductance :
15 µH
Width :
2.4 mm
Series :
LSXN
Length :
2.4 mm
Brand :
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Datasheets
LSXNE2424KKT150MN
TAIYO YUDEN LSXNE2424KKT150MN
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD