LSQCA251818T4R7M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSQCA251818T4R7M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 510MA 200MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
LSQC
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
Frequency - Self Resonant :
41MHz
Brand :
Inductance :
4.7 µH
Features :
Core Material :
Ferrite
Q @ Freq :
Core Type :
Wirewound
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Material - Core :
Ferrite
Termination :
Standard
Supplier Device Package :
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
1.8 mm
Ratings :
Product Type :
Fixed Inductors
Product :
Power Inductors
Length :
2.5 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Height :
1.8 mm
Shielding :
Unshielded
Product Category :
Power Inductors - SMD
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Tolerance :
±20%
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
510 mA
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Mounting Style :
PCB Mount
Type :
Wirewound
Datasheets
LSQCA251818T4R7M
TAIYO YUDEN LSQCA251818T4R7M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD