LSQBA251818T681M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSQBA251818T681M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 680UH 20MA 17 OHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Product :
Power Inductors
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Status :
Active
Material - Core :
Ferrite
Mounting Style :
PCB Mount
Features :
Product Type :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
RoHS :
Details
Series :
LSQB
Termination :
Standard
Current - Saturation (Isat) :
Height :
1.8 mm
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Core Type :
Wirewound
Brand :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
DC Resistance (DCR) :
22.1Ohm Max
Width :
1.8 mm
Product Category :
Power Inductors - SMD
Core Material :
Ferrite
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
20 mA
Supplier Device Package :
Inductance :
680 µH
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Q @ Freq :
Length :
2.5 mm
Tolerance :
±20%
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Datasheets
LSQBA251818T681M
TAIYO YUDEN LSQBA251818T681M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD