LSQBA201212T470K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSQBA201212T470K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 60MA 3.7 OHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
1.2 mm
Tolerance :
±10%
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
LSQB
Inductance :
47 µH
Type :
Wirewound
Core Type :
Wirewound
Product Category :
Power Inductors - SMD
Product Status :
Active
Width :
1.25 mm
Brand :
Mounting Style :
PCB Mount
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Ratings :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Shielding :
Unshielded
Product Type :
Fixed Inductors
RoHS :
Details
Material - Core :
Ferrite
Termination :
Standard
Current Rating (Amps) :
60 mA
Features :
Supplier Device Package :
Q @ Freq :
Current - Saturation (Isat) :
Mounting Type :
Surface Mount
Product :
Power Inductors
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Length :
2 mm
Core Material :
Ferrite
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
DC Resistance (DCR) :
4.81Ohm Max
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
LSQBA201212T470K
TAIYO YUDEN LSQBA201212T470K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD