LSP10GI277S
Mfr.Part #
LSP10GI277S
Description
LIGHTING SURGE PROTECT 277V SCRW
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
1.4kV
18 Weeks
Approval Agency :
UL
Current - Discharge (Max) (8/20μS) :
20kA
Type :
Type 2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
320VAC