LRHQ30-100K-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LRHQ30-100K-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
10uH +/-10% Lo-Res. Hi-Q Chip
Stock
30
In Stock :
30
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Features :
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Type :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
35 @ 1MHz
DC Resistance (DCR) :
560mOhm Max
Supplier Device Package :
1812
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Current Rating (Amps) :
400 mA
Tolerance :
±10%
Inductance :
10 µH
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Product Status :
Active
Series :
LRHQ30
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
23MHz
Current - Saturation (Isat) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Ratings :
Datasheets
LRHQ30-100K-RC
Allied Components International LRHQ30-100K-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD