LQW2UASR47J0CL
Mfr.Part #
LQW2UASR47J0CL
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
FIXED IND 470NH 470MA 1.19OHM SM
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Inductance :
470nH
Series :
LQW2
Size / Dimension :
0.103Lx0.096W 2.62mmx2.45mm
Shielding :
Unshielded
Rated Current-Max :
0.47A
Frequency - Self Resonant :
450MHz
Test Frequency :
25MHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 100 MHZ
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating (Amps) :
470mA
DC Resistance (DCR) :
1.19Ohm Max