LQW2UASR47F00L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQW2UASR47F00L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470NH 470MA 1.19OHM SM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.080 2.03mm
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Type :
Wirewound
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Test Frequency :
25MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) :
1.19Ohm Max
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension :
0.103Lx0.096W 2.62mmx2.45mm
Rated Current-Max :
0.47A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Special Feature :
Q MEASURED AT 100 MHZ
Series :
LQW2
Number of Terminations :
2
Current Rating (Amps) :
470mA
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shielding :
No
Frequency - Self Resonant :
450MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
470nH