LQW2BHN3N3D03L
Mfr.Part #
LQW2BHN3N3D03L
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3NH 910MA 50MOHM SMD
Fixed Inductors
Current Rating :
910mA
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
DC Current :
910mA
Height Seated (Max) :
0.070 1.78mm
Q Factor :
10
Q @ Freq :
10 @ 250MHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Placement :
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Weight :
8.986799mg
Series :
LQW2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Depth :
1.7mm
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Test Frequency :
100MHz
Shielding :
No
Type :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mount :
Surface Mount
Inductance :
3.3nH
Tolerance :
±0.5nH
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Case/Size Code :
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Height :
1.7mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
10
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Max DC Current :
910mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.059W 2.00mmx1.50mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
JESD-609 Code :
e2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Package / Case :
Nonstandard
Military Standard :
Not
Number of Terminations :
2
Series Resistance :
50mOhm