LQW2BAN6N8J00L
Mfr.Part #
LQW2BAN6N8J00L
Package / Case
0805 (2015 Metric)
Description
FIXED IND 6.8NH 3A 30 MOHM SMD
Stock
582
In Stock :
582
Inductance :
6.8nH
Tolerance :
±5%
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.082Lx0.060W 2.09mmx1.53mm
Test Frequency :
250MHz
Frequency - Self Resonant :
6.2GHz
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Q @ Freq :
90 @ 1GHz
Material - Core :
Non-Magnetic
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Series :
LQW2
Package / Case :
0805 (2015 Metric)
Rated Current-Max :
3A
Inductance Frequency - Test :
200MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
90
Height Seated (Max) :
0.060 1.52mm
HTS Code :
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Special Feature :
Q MEASURED AT 1000 MHZ