LQW2BAN51NG00L
Mfr.Part #
LQW2BAN51NG00L
Package / Case
0805 (2015 Metric)
Description
FIXED IND 51NH 1.8A 110MOHM SMD
Series :
LQW2
Inductance :
51nH
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
75
Size / Dimension :
0.082Lx0.060W 2.09mmx1.53mm
Test Frequency :
200MHz
Q @ Freq :
75 @ 500MHz
Inductance Frequency - Test :
200MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
1.8A
Rated Current-Max :
1.8A
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Material - Core :
Non-Magnetic
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
HTS Code :
Package / Case :
0805 (2015 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
1.1GHz
Height Seated (Max) :
0.060 1.52mm
Special Feature :
Q MEASURED AT 500 MHZ
Tolerance :
±2%