LQW18CN15NJ00D
Mfr.Part #
LQW18CN15NJ00D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15NH 2.2A 25 MOHM SMD
Stock
117
In Stock :
117
Fixed Inductors
Max DC Current :
2.2A
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Type :
Wirewound
Test Frequency :
10MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Current :
2.2A
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Number of Terminations :
2
Depth :
950μm
Series :
LQW18
Case Code (Metric) :
1608
Current Rating :
2.2A
Inductance Tolerance :
5%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
800μm
Weight :
3.997283mg
HTS Code :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Shielding :
No
Frequency - Self Resonant :
2GHz
DC Resistance (DCR) :
25mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
0603
Terminal Placement :
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
15nH