LQW18AS72NJ00D
Mfr.Part #
LQW18AS72NJ00D
Description
FIXED IND
Fixed Inductors
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Self Resonant Frequency :
1700MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Current-Max :
0.4A
Test Frequency :
150MHz
Inductance :
0.072 µH
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
0.49Ohm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
ONE SURFACE
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
5%