LQW18AS43NG00D
Mfr.Part #
LQW18AS43NG00D
Description
FIXED IND
Fixed Inductors
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Reach Compliance Code :
Compliant
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
250MHz
Rated Current-Max :
0.6A
Tolerance :
2%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Factory Lead Time :
7 Weeks
Inductance :
0.043 µH
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
38
DC Resistance (DCR) :
0.28Ohm
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Surface Mount :
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature (Min) :
-40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Self Resonant Frequency :
2000MHz