LQW18AS39NG00D
Mfr.Part #
LQW18AS39NG00D
Description
FIXED IND
Factory Lead Time :
7 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Current-Max :
0.6A
Tolerance :
2%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Compliant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Self Resonant Frequency :
2200MHz
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Test Frequency :
250MHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Surface Mount :
yes
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Shielding :
No
HTS Code :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Inductance :
0.039 µH
RoHS Status :
RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) :
0.25Ohm