LQW18AS33NJ0CD
Mfr.Part #
LQW18AS33NJ0CD
Description
FIXED IND 33NH 600MA 220MOHM SMD
Fixed Inductors
Saturation Current :
Inductance Tolerance :
± 5%
Product Type :
Fixed Inductors
Brand :
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
0.8 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Murata
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Inductance :
33 nH
RoHS :
Details
Core Material :
Ferrite
Series :
LQW18
Shielding :
Unshielded
Base Product Number :
LQW18AS
Q @ Freq :
40 @ 250MHz
Current Rating (Amps) :
600 mA
Features :
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Ratings :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
PCB Mount
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Self Resonant Frequency :
2.3GHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Wirewound
Width :
0.8 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Core Type :
Wirewound
Material - Core :
Air
Termination :
Standard
Product Width :
0.8mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Height :
0.8mm
Product Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Length :
1.6 mm
Packaging :
MouseReel
Current - Saturation (Isat) :
Diameter :
Product :
RF Inductors
Tolerance :
±5%