LQW18AN4N1C8ZD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQW18AN4N1C8ZD
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.1NH 2.2A 28MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Material - Core :
Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Surface Mount :
yes
Current Rating (Amps) :
2.2A
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Series :
LQW18
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
No
Inductance :
4.1nH
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Factory Lead Time :
7 Weeks
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Type :
Wirewound
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
±0.2nH
Rated Current-Max :
2.2A
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C