LQW15AN9N4G8ZD
Mfr.Part #
LQW15AN9N4G8ZD
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 9.4NH 1.4A 81MOHM SMD
Fixed Inductors
Q @ Freq :
33 @ 250MHz
ONE SURFACE
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Series :
LQW15
Material - Core :
Non-Magnetic
Quality Factor-Min (at L-nom) :
33
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
81mOhm Max
HTS Code :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Inductance :
9.4nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
1
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Test Frequency :
100MHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
Ratings :
2
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
1.4A
Rated Current-Max :
1.4A
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ