LQW15AN9N1G8ZD
Mfr.Part #
LQW15AN9N1G8ZD
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 9.1NH 1.4A 80MOHM SMD
Fixed Inductors
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Wirewound
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Q @ Freq :
32 @ 250MHz
Shielding :
No
Mounting Type :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
32
Rated Current-Max :
1.4A
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Current Rating (Amps) :
1.4A
Series :
LQW15
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
±2%
Material - Core :
Non-Magnetic
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Inductance :
9.1nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
100MHz
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz