LQW15AN8N9G8ZD
Mfr.Part #
LQW15AN8N9G8ZD
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 8.9NH 1.42A 70MOHM SMD
Stock
492
In Stock :
492
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Current Rating (Amps) :
1.42A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
31
Material - Core :
Non-Magnetic
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
31 @ 250MHz
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Test Frequency :
100MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Type :
ONE SURFACE
Type :
Wirewound
Inductor Application :
RF INDUCTOR
HTS Code :
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
1
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±2%
Inductance :
8.9nH
JESD-609 Code :
e3
Rated Current-Max :
1.42A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max