LQW15AN72NJ0ZD
Mfr.Part #
LQW15AN72NJ0ZD
Description
FIXED IND
1 (Unlimited)
Self Resonant Frequency :
2500MHz
ONE SURFACE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Rated Current-Max :
0.135A
Inductance :
0.072 µH
Special Feature :
Q MEASURED AT 150 MHZ
DC Resistance (DCR) :
2.1Ohm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
RF INDUCTOR
Reference Standard :
AEC-Q200
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Operating Temperature (Max) :
125°C
JESD-609 Code :
e3
Shielding :
No
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
5%