LQW15AN72NG0ZD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQW15AN72NG0ZD
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FIXED IND
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Special Feature :
Q MEASURED AT 150 MHZ
Reference Standard :
AEC-Q200
Shielding :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
RF INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
DC Resistance (DCR) :
2.1Ohm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Rated Current-Max :
0.135A
Self Resonant Frequency :
2500MHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
Tolerance :
2%
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
100MHz
Number of Functions :
1
Inductance :
0.072 µH