LQW15AN6N8J80D
Mfr.Part #
LQW15AN6N8J80D
Description
FIXED IND 6.8NH 1.45A 68MOHM SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
68mOhm Max
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Current Rating :
1.45A
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance :
6.8nH
Mount :
e3
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Test Frequency :
100MHz