LQW15AN62NH0ZD
Mfr.Part #
LQW15AN62NH0ZD
Description
FIXED IND
DC Resistance (DCR) :
1.82Ohm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Shielding :
No
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
100MHz
Reference Standard :
AEC-Q200
7 Weeks
Operating Temperature (Max) :
125°C
Inductance :
0.062 µH
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Tolerance :
3%
Rated Current-Max :
0.145A
Special Feature :
Q MEASURED AT 200 MHZ
Self Resonant Frequency :
2600MHz