LQW15AN5N9G8ZD
Mfr.Part #
LQW15AN5N9G8ZD
Description
FIXED IND 5.9NH 1.77A 40MOHM SMD
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Number of Functions :
1
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Surface Mount :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Inductance Frequency - Test :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Inductance :
5.9nH
Tolerance :
±2%
Test Frequency :
100MHz
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
1.77A
Rated Current-Max :
1.77A