LQW15AN5N5B80D
Mfr.Part #
LQW15AN5N5B80D
Description
FIXED IND 5.5NH 1.77A 40MOHM SMD
e3
Mount :
2
Current Rating :
1.77A
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
8GHz
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
HTS Code :
Max DC Current :
1.77A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q Factor :
35
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
RF INDUCTOR
Case Code (Imperial) :
LQW15
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Case Code (Metric) :
Inductance :
5.5nH
Tolerance :
±0.1nH
Non-Magnetic
Height :
500μm
Test Frequency :
100MHz