LQW15AN51NG80D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQW15AN51NG80D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 51NH 415MA 696MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
0.415A
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Surface Mount :
yes
DC Resistance (DCR) :
696mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
2.9GHz
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Material - Core :
Air
Number of Terminations :
2
Number of Functions :
1
Inductance :
51nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
ECCN Code :
EAR99
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Tolerance :
±2%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Q @ Freq :
25 @ 200MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Series :
LQW15
Factory Lead Time :
7 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Special Feature :
Q MEASURED AT 200 MHZ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100MHz
Current Rating (Amps) :
415mA