LQW15AN33NJ0ZD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQW15AN33NJ0ZD
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33NH 260MA 630MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
LQW15
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±5%
Surface Mount :
yes
Shielding :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
100MHz
Number of Terminations :
2
Rated Current-Max :
0.26A
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
JESD-609 Code :
e3
Material - Core :
Air
Inductance :
33nH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
DC Resistance (DCR) :
630mOhm Max
Factory Lead Time :
7 Weeks
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Current Rating (Amps) :
260mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Type :
Wirewound
Frequency - Self Resonant :
3.2GHz