LQW15AN23NJ8ZD
Mfr.Part #
LQW15AN23NJ8ZD
Description
FIXED IND 23NH 760MA 201MOHM SMD
Stock
2
In Stock :
2
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Series :
LQW15
Quality Factor-Min (at L-nom) :
29
Tolerance :
±5%
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
7 Weeks
Terminal Shape :
ONE SURFACE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Current-Max :
0.76A
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
DC Resistance (DCR) :
201mOhm Max
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
760mA
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Test Frequency :
100MHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Q @ Freq :
29 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
Inductance :
23nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C